HomeMagazinGİZEM KARACA”ARTIK HAYATIMDA HİÇBİR NEGATİF İNSANA YER VERMİYORUM…”

GİZEM KARACA”ARTIK HAYATIMDA HİÇBİR NEGATİF İNSANA YER VERMİYORUM…”

GİZEM KARACA”ARTIK HAYATIMDA HİÇBİR NEGATİF İNSANA YER VERMİYORUM…”

İçimdeki Fırtına dizisinde canlandırdığı Deniz karakteri ile ekranlara yeniden göz kırpan genç ve güzel oyuncu Gizem Karaca, dizinin ardından vizyona girecek olan sinema filmi ‘I Love You 2’ için de oldukça heyecanlı.

Samimi bir röportaj veren Gizem Karaca, “Sizi ne baştan çıkarır” sorusuna samimi bir cevap verdi: “Çikolata”

Sevgilisi Kemal Ekmekçi ile nişanlanan ve ‘Game Of Thrones ‘dizisinin seçmelerine katılmak istediğini açıklayarak ilgi odağı olan Gizem Karaca, Bestyle Dergisi’ne röportaj verdi. İşte o röportajdan kesitler..

Oyunculukla ilgili geleceğe dair hayallerin neler?
New York Film Academy’de katıldığım oyunculuk kurslarında, hocalarımdan aldığım övgüler ve olumlu eleştirilerden sonra oyunculuk ile ilgili planlarım; Yurtdışında bir film veya dizide yer almak üzerine gelişti. Özellikle Amerika’da geçirdiğim çocukluk dönemimde öğrendiğim İngilizce’nin buna çok yararı olacağını düşünüyorum. Hayalim Games of Thrones dizisinde oynamak, seçmelerine katılmak için çalışmalarına başladık.

Kendi karakter özelliklerinde sevdiklerin ve sevmediklerin nelerdir?
Dışarıdan soğuk birine benzediğimi söyler herkes ama aslında hiç öyle biri değilim; Biraz kabuk oluşturuyorum sanırım. Ben yakın olduklarımla samimiyimdir ve onlar için elimden gelenden çok daha fazlasını yaparım. Bu özelliğimi seviyorum, içimde sürekli bir ‘iyilik yapmalıyım’ hissi var. Sevmediğim tek bir huyum var, o da bazen kendi kendime çok kuruyor oluşum. Olmayan şeyleri aklımda canlandırıp, ‘ya olursa’ diye kendimi üzebiliyorum. Bu aralar bundan kaçmaya çalışıyorum…

Nasıl bir çocukluk geçirdin?
Annem ve babamın işleri dolayısıyla Florida’ya taşınmasıyla, çocukluk dönemimi Amerika’da geçirdim. Yepyeni bir hayata başlamıştık, ilkokula ve arkadaşlarıma hemen uyum sağlamıştım. Çok çabuk öğrenen ve her zaman uyumlu bir çocuktum.

Şu anda çocukluk hayallerine ne kadar yakınsın?
Aslında çok uzağım; Çocuk yaşlarda Astronot olmak istiyordum çünkü (Gülüyor). Florida’da yaşarken kendimi zorla uzay kampına gönderttim, o zamandan bu yana tek kalan şey ise sadece uzay belgesellerine bayılıyor olmam.

Dinlenmek senin için ne yapmaktır?
Sadece ve sadece sessizlik. Loş bir oda, belki bir kaç mum, pijamalarım ve laptopum. Sadece fiziken değil, ruhen de dinlenmeli insan. İş hayatım çok stresli ve düzensiz, bu yüzden kendime vakit ve bir gıdım da olsa sessizlik ayırmak benim için çok önemli.

Çılgınlık limitin nedir?
Henüz zorlamadım sanırım, çılgınlıklarım çoktur ama. Sanırım ciddi bir tehlikesi olmadığı sürece her şeye varım.

Modayla aran nasıl?
Çok bağımlısı olduğumu söyleyemem. Yani o an ne modaysa aynı şekilde giyinmeliyim diye bir takıntım yok. Beğendiğim belirli markalar var, onları çok sıkı takip ederim. Genellikle ‘kendime yakışanı giyerim’ diyenlerdenim. Aslında size bu konuda bir sır verebilirim; Beni en güzel giydiren kişi annemdir, hâlâ “Anne ne giysem?” cümlesini kuruyorum çünkü bana yakışanı hala en iyi o biliyor.
Vazgeçemediğin takıntılı olduğun giysi ya da aksesuar var mı?
Siyah tayt ve deri ceketim. Gerekmediği sürece aksesuar kullananan biri değilimdir, evde bütün küpelerimin teki kayıp öyle söyleyeyim.

Hayatta giymem dediğin bir şey var mı?
Oyunculuk yaptığım için hayatta giymem diyebileceğim bir şey yok ama günlük hayatımda fırfırlı eteklerden kaçarım (Gülüyor).

Hem kendi adına, hem de karşı cins adına güzelliği nasıl tanımlarsın?
Çok klişe belki ama kesinlikle doğru, kadının da erkeğin de iç güzelliği dışa yansır. Bir insanda elektrik ve enerji çok önemli. Bu, hem duruşunu hem de bakışlarını etkiler insanın.

Güzellik sırların var mıdır?
Gizlim saklım yok ama bir önerim var. Gülümsemek, gülmek, mutlu olmak.. Ben artık hayatımda hiç bir negatif insana yer vermiyorum, böylece tüm enerjim sadece bana kalıyor. Ben insanların güldükçe güzelleştiklerine inanıyorum.

Seni ne baştan çıkarır?
Çikolata.

Erkeklerde giyimde çekici ve itici bulduğun detaylar neler?
Ben erkek giyiminde de karışık renk ve desenleri çok beğenirim tabii çok abartı olmadığı sürece. Mesela erkekte kalın örgü kazakları ve salaş üstleri cool bulurum. Kısa paça pantolonların çok abartıldığını düşünüyorum, bence erkekler skinny’ye çok kaçmamalılar.

Bir erkekte ilk olarak ne ilgini çeker?
Kesinlikle duruşu. Devamlı etrafına bakınan erkek bana güven vermez, insanlarla olan iletişimine çok dikkat ederim. Genelde duruşundan öte üstündeki kıyafete ve ayakkabısının temizliğine bakarım. Bunun bir insanın karakterini çok belli ettiğine inanıyorum.

Aşık olduğunu nasıl anlarsın?
Sanırım bunu benden çok karşımdaki anlar. Bilmem, aslında bunun bir tarifi yok; Etraf sıcaklaşır birden, renkler kızarır.

Aşkı nasıl yaşıyorsun? Nasıl bir aşıksın?
Ben aşkına çok sadık bir kadınım. Aşkımı dolu dolu, hiç boşluk bırakmadan yaşarım, karşımdaki de öyle… Her şeyi onunla yapmak, yeni yerleri ilk onunla keşfetmek isterim. Bazen kendimi kaptırıp biraz anaç olabiliyorum.
Senin hakkında bilmediğimiz, pek ön plana çıkmayan bir şeylerden söz edebilir misin?
Hislerim çok kuvvetlidir, genelde düşündüklerim, hissettiklerim çıkar. İnsanlar hakkında pek yanılmıyorum.

Senin için şahane bir tatil rotası nerede başlar?
Dönem dönem değişiyor ama bu sıralar karavanda başlıyor ve boş günüm varsa İzmir’e gidiyorum. En büyük tatilim bu, şu aralar. Şaka bir yana şahane bir tatil rotası Tayland olabilirdi, Phuket’i çok merak ediyorum. Fırsatım olursa biraz çılgınlık yapıp oradan da Bali’ye gidebilirim belki…

Şu an yeni başlayacak dizimiz İçimdeki Fırtına için inanılmaz heyecanlıyım. Bu heyecanı yaşarken bir yandan da çekimlerimiz devam ediyor. Daha sonra ise yeni filmim I love you 2 vizyona giriyor. Şu an için tüm gündemim bu. Sözcü