HomeMagazinEFECAN ŞENOLSUN: “KESİNLİKLE ASILSIZDIR!”

EFECAN ŞENOLSUN: “KESİNLİKLE ASILSIZDIR!”

EFECAN ŞENOLSUN: “KESİNLİKLE ASILSIZDIR!”

Dizisi setinde rol arkadaşı Elit İşcan’a tacizde bulunduğu iddia edilen oyuncu Efecan Şenolsun hakkında “cinsel saldırı” ve “alenen hakaret” suçlarından 17 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açıldığı iddialarını yalanladı.

“Yaşamayanlar” isimli internet dizisinin oyuncusu Elit İşcan’ın, rol arkadaşı Efecan Şenolsun tarafından cinsel tacize uğradığını iddia etmesi üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Şenolsun’a 17 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açıldığı iddia edildi.

“KESİNLİKLE ASILSIZDIR”

Konu hakkında açıklama yapan Şenolsun, “İddianamede ‘7 ile 17 yıl arası hapis istendiği’ gibi ifadeler kesinlikle yer almamaktadır ve asılsızdır.” diyerek iddiaları yalanladı.

“Adaletin tecelli edeceğine inancım sonsuzdur” diyen Şenolsun’un açıklamaları şu şekilde:

“‘Yaşamayanlar’ setinde yaşanan ve rol arkadaşımın gerçeği yansıtmayan ifadesine istinaden başlatılan hukuksal bir süreç içerisindeyiz.

Setteki oyuncu meslektaşlarım ve set çalışanları olmak üzere 16 kişinin iddianamede yer alan olayları görmediği ve duymadığı tanık ifadeleriyle sabittir. 2 kişinin ifadesinin savcılık makamı nezdinde “şüpheye mahal vermesi sebebiyle” ceza davası ikame edilmiştir. Hukuksal olarak “olağan süreç” devam etmektedir.

“KAMUOYU ALGISI YARATILMAYA ÇALIŞILMAKTADIR.”

İddianamedeki ifadelerin asılsızlığını yargı sürecinde ortaya çıkaracağım. Gerçekte var olmayan bu iddiaları yargı mercileri de tespit edecektir.

Ayrıca hakkımda çıkan bazı haberlerde, iddianamede “7 ile 17 yıl arası hapis istendiği” gibi ifadeler kesinlikle yer almamaktadır ve asılsızdır. Bilinçli bir yönlendirme ile kamuoyu algısı yaratılmaya çalışılmaktadır.