HomeMagazinEDA TAŞPINAR’IN ÜVEY ANNESİNE YAZILAN “HAYAL” ŞARKISI YAYINLANDI!

EDA TAŞPINAR’IN ÜVEY ANNESİNE YAZILAN “HAYAL” ŞARKISI YAYINLANDI!

EDA TAŞPINAR’IN ÜVEY ANNESİNE YAZILAN “HAYAL” ŞARKISI YAYINLANDI!

Aylin Taşar ve Barış Özkırış’ın yeni şarkısı “Hayal”, Merdiven Records etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı. 

Ajda Pekkan, Nilüfer, Hande Yener, Bengü gibi birçok pop starın şan eğitmenliğini yapan besteci Aylin Taşar, psikolojik astrolojinin Türkiye’deki öncü ismi, şarkıcı ve söz yazarı Barış Özkırış ile “Hayal” adlı şarkıda bir araya geldi. 

Taşar ve Özkırış’ın beraber seslendidiği bu parça, Eda Taşpınar’ın iki sene önce hayatını kaybeden “Hayal” adındaki üvey annesine ithafen hazırlandı. Hayal Taşpınar’la yakın dostluğu bulunan ve şarkının sözlerini yazan Barış Özkırış, “Hepimizi üzen bu erken vedanın ardından duygularımı bu şarkıyla dile getirdim” dedi. Şarkının bestesini yapan Aylin Taşar ise, “Hayal’in hikayesinden çok etkilendim. Şarkının sözlerini okuduğum anda melodiler dökülmeye başladı” diye konuştu. Mert Tunçmakas’ın aranjörlüğünü yaptığı şarkının klip yönetmenliğini Fuzule Tezcan üstlendi.

‘’HAYAL’’ den hemen sonra yayına giren, projenin ikinci parçası ‘’ AYİN’’ ise 28 Ocak’ta tüm dijital platformlarda yerini aldı ve büyük ilgi gördü. Bir kadının kendini arayış yolculuğunda, karşılaştığı alt kişiliklerinin hikayesini anlatan klipler mistik kurguları ve senaryoları ile de oldukça dikkat çekici. 7 parçadan oluşan projenin bütün klipleri aynı kast üzerinden ilerliyor.

Projede yer alan tüm parçaların sözleri Barış Özkırış, besteleri ise Aylin Taşar imzasını taşıyor.

“Hayal” şarkısının sözleri:
Bir şarkı rüyamda
Çalıyor durmadan
Üzgün bir melodi
Tanıdık bir o kadar
Yürürken ışığa
Yıkandı korkular
Silindi tüm izler
Kalmadı sabahlar
Umut var bu gece
Hayal ile yan yana
İçimde sakin rüzgar
Çok farklı bu defa