HomeMagazinDünyanın en zengin kadın oyuncusu olmuş… Ünlü yıldızın serveti çığ gibi büyüyor!

Dünyanın en zengin kadın oyuncusu olmuş… Ünlü yıldızın serveti çığ gibi büyüyor!

Dünyanın en zengin kadın oyuncusu olmuş… Ünlü yıldızın serveti çığ gibi büyüyor!

Hollywood yıldızları oturdukları muhteşem evler, giydikleri pahalı marka kıyafetler, çıktıkları lüks tatillerle hep gözümüzün önündeler. Kiminin uzun ve verimli, kimininse kısa ve inişli çıkışlı kariyerleri olsa da onlardan ve kazançlarından bahsederken cümlelerin içine hep milyon dolarlar ekliyoruz…

Film anlaşmaları, sezonlarca süren diziler, kazandıkları şöhretle gelen sayısız reklam teklifi derken gösteri dünyasının tanıdık yüzleri  karşımıza hep astronomik servetleriyle çıkıyor. Kimileri sonsuz harcamaları, kötü yatırımları ya da bazen bağımlılık gibi büyük dertlerle dara düşseler de çoğu Hollywood yıldızı değil kendilerine çocuklarına ve torunlarına bile yetebilecek bir maddi varlığa sahip oluyor.

Geçenlerde ani ölümüyle herkesi üzen Elvis Presley’in tek kızı Lisa Marie Presley, büyük bir mirasa sahip olsa da ömrünü hep borç içinde geçirdiği ortaya çıkmıştı. Ya da son günlerde kitabı ve belgeseliyle gündemde olan Pamela Anderson, 30 yıldır sektörün en tanınmış isimlerinden biri olsa da maddi anlamda hep sıkıntı çekmişti. Yine de bunlar nadir görülen kötü örnekler.

Reese Witherspoon, kendi yapım şirketinin çektiği Big Little Lies dizisinde hem başrol oynadı hem de çok para kazandı… Büyük yıldızları kadrosunda bir araya getiren dizi son yılların en çok konuşulan televizyon yapımlarından

Çoğu oyuncu bu zor inşa edilen sancılı kariyerlerinin mükafatı olarak milyonerlik mertebesine ulaşmayı başarıyor. Peki hiç merak ettiniz mi bu oyuncular içinde en iyi yatırımları yaparak en büyük zenginliğe ulaşmış olan oyuncu kim? Belki aklınıza çok fazla yapımda yer alan, çok göz önünde bulunan birkaç isim gelmiştir… Ama muhtemelen yanlış bir isim düşümdünüz.

Geçtiğimiz gün bir BBC yayınına çıkan ve kendisine mali konular hakkında sorulanları cevaplayan Reese Witherspoon 400 MİLYON DOLARLIK net servetiyle Hollywood’un en zengin kadın oyuncusu. Bunu da biz değil dünyanın en büyük ekonomi dergisi Forbes söylüyor. 46 yaşındaki Reese Witherspoon, Forbes’un 2021 listesinde dünyanın en zengin aktrisi seçilmiş.