HomeMagazinDoğuş, DNA testi için Türkiye’ye geliyor.

Doğuş, DNA testi için Türkiye’ye geliyor.

Doğuş, DNA testi için Türkiye’ye geliyor.

Yıllar sonra ortaya çıkan Seyid isimli bir kişi, Doğuş’un babası olduğunu iddia etmişti. Sanat dünyasından duyurduğu ölüm ve hastalık haberleri nedeniyle ‘felaket tellalı’ lakabıyla tanınan Onur Akay, DNA sonucuna göre ikili arasında hiçbir bağ olmadığını öne sürmüştü. Şarkıcının eşi Hoşgedem Hidayetkızı hakkında çok konuşulacak bir iddiada bulunan Seyid’in yeni hamlesi de gündem oldu.

Doğuş, öz babası olduğu iddiasıyla kendisini mahkemeye veren 22 yaşındaki Seyid isimli gencin, babası olup olmadığını öğrenmek için Azerbaycan’da DNA örneği vermişti. 7 Ocak’ta kamuoyuna yansıyan DNA sonucuna göre; kıl ve kan örneği veren 48 yaşındaki şarkıcının, Seyid’in babası olmadığı tespit edilmişti. 16 DNA işaretleyicisi ile yapılan testlerde, Doğuş ile Seyid arasında yüzde 99.99 ile herhangi bir bağ olmadığı ortaya çıkmıştı.

Instagram hesabından eşini etiketlediği bir video yayınlayan Doğuş, kamuoyuna yansıyan haberlere rağmen DNA testinin henüz sonuçlanmadığını vurgulamış, “Bizler de cevabı bekliyoruz” demişti.

DOĞUŞ EŞİ HAKKINDA SOKE EDEN SUÇLAMA!

Yaşamını Azerbaycan’da sürdüren Doğuş cephesinde yeni bir gelişme yaşandı. Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, Seyid’in, Azerbaycan’daki yapılan DNA testine itiraz edip, testin Türkiye’deki hastanelerde yenilenmesini talep ettiğini yazdı. 22 yaşındaki genç, Doğuş’un eşi Hoşgedem Hidayetkızı’nın DNA sonuçlarıyla oynadığını savundu.

“BABAMIN DOĞUŞ OLDUĞUNU BİLİYORUM”

Doğuş’a benzerliğiyle dikkat çeken Seyid, “Hoşgedem Hidayetkızı, DNA sonuçlarıyla oynadı. Oradaki DNA sonucunu kabul etmiyorum. Türkiye’deki hastanelerde yapılmasını talep ediyorum. Ben babamın Doğuş olduğunu biliyorum” açıklamasını yaptı.

İKİNCİ KEZ DNA ÖRNEĞİ VERECEK

Magazin gündemine bomba gibi düşen ‘babalık davası’ haberleri nedeniyle Hoşkedem Hidayetkızı ile sekiz yıllık evliliğinde kriz yaşayan ünlü şarkıcının, Türkiye’ye gelerek, ikinci kez babalık testi için örnek vermeyi kabul ettiği öğrenildi.