HomeTv dünyasiDestan’ın ilk tanıtımı beğeniyle Karşılandı

Destan’ın ilk tanıtımı beğeniyle Karşılandı

Destan’ın ilk tanıtımı beğeniyle Karşılandı

Sezonun en iddialı dizisi olan Destan, ilk tanıtımı ile büyük yankı uyandırdı. Tanıtımın yayınlanması ile kısa sürede sosyal medya kullanıcıları beğeni ve yorum yağdırdı. İzleyicilerin heyecanla beklediği Destan, hikâyesi ve güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor.
Yapım ve proje tasarımı Mehmet Bozdağ’a ait; başrollerini Ebru Şahin, Selim Bayraktar ve Edip Tepeli’nin, yönetmenliğini Emir Khalilzadeh’in üstlendiği; senaryosunu Nehir Erdem ile Ayşe Ferda Yılmaz’ın kaleme aldığı merakla beklenen dizinin oyuncuları arasında Deniz Barut, Burak Tozkoparan, Burak Berkay Akgül, Ecem Sena Bayır ve Esra Kılıç da yer alıyor.

Dizinin yapımcı ve proje tasarımcısı Mehmet Bozdağ, ‘Destan’da izleyicinin dönem, hikaye ve prodüksiyon açısından ilk kez böyle bir yapım izleyeceklerini müjdelemiş ve ‘Yetim ve savaşçı bir kızla öksüz ve çolak bir çocuğun yürek yüreğe vererek Türklerin kaderini yeniden yazmalarını anlatan ‘Destan’ dizisinin; prodüksiyonu, hikayesi ve güçlü oyuncu kadrosuyla sadece Türkiye’de değil dünyada da çok konuşulacağını’ söyledi.

DİZİNİN KONUSU
‘Destan’ dizisi, Orta Asya’nın çetin bozkırlarında Gök Kağanı Korkut Han’ın yetim bıraktığı dillere destan savaşçı dağ kızı Akkız’la, yine Gök Sarayı’nda Korkut Han’ın öksüz bıraktığı Gök Tegini Batuga arasındaki destansı aşkı; bu iki garip kuşun sevdalarını kılıç, yüreklerini kalkan yaparak imkansızı başarmalarını konu alıyor.