HomeMagazinDEMET AKALIN-OKAN KURT CEPHESİNDEN İLK AÇIKLAMA!

DEMET AKALIN-OKAN KURT CEPHESİNDEN İLK AÇIKLAMA!

DEMET AKALIN-OKAN KURT CEPHESİNDEN İLK AÇIKLAMA!

Haciz memurları dün akşam Demet Akalın ve Okan Kurt’un evine giderek icra takibinde bulundu. Konuyla ilgili çiftin avukatından açıklama yapıldı.

Osman Görgülü, eski ortağı Demet Akalın’ın eşi Okan Kurt’a borçlarını ödemediği iddiasıyla icra takibi başlattı. Görgülü’nün Okan Kurt aleyhine açtığı 32 milyon 845 bin haciz işlemleri için çiftin Beykoz’daki lüks villası polis nezaretinde çilingirle açılarak haciz işlemi yapıldı. İzmir 14. İcra Dairesi’nin aldığı kararla Okan Kurt’un sahibi olduğu Hadımköy’deki şirketi, taşınmazlar ve Beykoz’daki lüks evinde icra takibi yapıldı.

Konuyla ilgili Demet Akalın-Okan Kurt çiftinin avukatı tarafından açıklama yapıldı. İşte o açıklama:

“Bahse konu haciz iddiaları aslında hiç var olmayan bir borcu tahsil etme gayretinden kaynaklanmakta, daha da önemlisi usulsüz tebligata dayanmaktadır. Müvekkillerim ile hiç bir ilgisi bulunmayan alakasız bir adrese tebligat yapılmış ve yine müvekkillerim ile hiçbir bağlantısı bulunmayan bir şahıs tarafından gerçeğe aykırı bir beyanla müvekkilerim adına tebliğ alınmıştır. Bu usulsüzlüğe sebep olan, göz yuman tüm ilgililer hakkında ve benzer suçlardan hakkında birçok mahkumiyet hükmü bulunan Osman Görgülü hakkında suç duyurusunda bulunulmuş olup soruşturma, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının 2017/83601 dosya numarası ile yürütülmektedir. İlaveten müvekkillerimin hiç haberi olmadan adeta arkadan dolaşarak usule aykırı tebligatla yapılmaya çalışılan haciz işlemlerinin geçersizliği ile ilgili dava da açılmış olup çok kısa bir sürede sonuçlanacağından emin olduğumuz bu dava sonucu kamuoyu ile eş zamanlı olarak paylaşılacaktır.

Av. Ersoy AKDEMİR”

(Gecce)