HomeMagazinDamattan Uzun Boylu, Kaynanasının Kopyası Gibi

Damattan Uzun Boylu, Kaynanasının Kopyası Gibi

Damattan Uzun Boylu, Kaynanasının Kopyası Gibi

Kraliyet gelini denildiğinde aklınıza kimler geliyor? Eğer biraz eski kuşaktansanız, masal gibi hayatı, beklenmedik bir trajediyle sonlanan Monako Prensesi Grace.. Sonra onun kızı, bir döneme güzelliği ve hızlı hayatıyla damgasını vuran Prenses Caroline… Daha gençseniz de aklınıza gelen ilk iki isim -biraz da gündemden dolayı- Meghan Markle ile Kate Middleton. Bir de tabii, unutmadan.. Yaşınız kaç olursa olsun tıpkı Grace Kelly gibi üzerindeki sır perdesi tam olarak aralanmayan bir şekilde hayata veda eden Prenses Diana. Ama coğrafya değiştirdiğimiz zaman, kraliyet ailelerine gelin giden başka prensesler ve kraliçeler de görmek mümkün. İşte bunlardan biri son aylarda hızla gündemin ilk sıralarına yükseliyor: Rajwa Al Saif.

KAYNANASI ÖVGÜLER YAĞDIRARAK TANITMIŞTI

O da kim? Doğal olarak bu soruyu soranlar da vardır. Hemen söyleyelim, o Ürdün’ün gelecekteki kraliçesi.. Yani ülke tahtının birinci sıradaki varisi Prens Hüseyin’in nişanlısı. Ama birçok kişi onu, nişan haberini büyük bir coşkuyla vermesinden dolayı “Ürdün Kraliçesi Rania’nın gelini” olarak tanıyor. Çünkü kendisi de soylu bir aileden gelmediği halde Kral Abdullah ile evlenen ve giderek onu bile gölgede bırakan Rania, yeni gelinini sosyal medya sayfasından fotoğraf üstüne fotoğraf paylaşıp “üçüncü kızım” diye övgüler yağdırarak tanıtmıştı.

Ürdün sarayının yeni gelini Rajwa, daha çiçeği burnunda kayınvalidesi Rania’nın paylaştığı o nişan fotoğraflarında bile özgüvenli görüntüsüyle dikkat çekiyordu. Ön plana çıkan bir başka özelliği nişanlısı Hüseyin’den daha uzun boylu olmasıydı. Ama bütün bunların ötesinde başka çarpıcı bir ayrıntı da var: Gelin Rajwa, kayınvalidesi Kraliçe Rania’ya tıpatıp benziyor. Hatta Rania’ya iki kızı İman ve Salma’dan bile daha çok benziyor.

1994 doğumlu Rajwa, o nişan haberinin duyurulmasından sonra bir anda dünyadaki monarşi ailelerini yakından takip edenlerin ilgi odağına girdi. Aslında fiziksel olarak hiç benzemese de uzun saçları, sıcak gülümsemesi, güvenli ve ölçülü duruşuyla İngiliz kraliyet ailesinin gözde gelini Prenses Catherine’e yani Kate Middleton’a benzetildi. Hatta Prens Hüseyin’in nişanlısı Rajwa, bazı çevreler tarafından ‘Ortadoğu’nun Kate Middleton’ı ” olarak tanımlanmaya başladı. Tabii bunda nişan fotoğraflarından birinde Kate Middleton’ın Prens William ile nişanında giydiğine benzer bir elbiseyle kamera karşısına geçmesinin de etkisi var.