HomeMagazinCEYDA DÜVENCİ’NİN ‘SEREBRAL PALSİ’ FARKINDALIĞI

CEYDA DÜVENCİ’NİN ‘SEREBRAL PALSİ’ FARKINDALIĞI

CEYDA DÜVENCİ’NİN ‘SEREBRAL PALSİ’ FARKINDALIĞI

Serepral Palsi haftası nedeniyle Taş Kağıt Makas Atölyesi instagram hesabından alanında uzman isimlerle farkındalık yaratmak adına canlı yayınlar yapan Ceyda Düvenci’nin dün akşamki yayınına Duyu Bütünleme Uzmanı Fizyoterapist Ebru Albayrak Sidar konuk oldu. Serebral Palsi’de duyu bütünlemenin önemini ve ağırlıklı battaniyenin faydalarını masaya yatıran Düvenci ve Sidar önemli konulara değindi.

AĞIRLIKLI BATTANİYE İÇİN AMERİKA’YA GİTMEYE GEREK YOK

Kızı Melisa ile yaşadığı süreçten ve ağırlıklı battaniyenin hem kızına hem de kendine sağladığı yararlardan bahseden Düvenci: “10 yıldır ağırlıklı battaniye kullanıyoruz Melisa için ve zamanında Amerika’dan getirmek zorunda kalmıştım çünkü Türkiye’de yoktu. Doktorların tavsiye ettiği hatta reçeteyle verdiği bu ağırlıklı battaniyeye artık çok kolay bir şekilde ulaşabiliyoruz. Türk bir girişimci tarafından üretilen ve içeriğinde yer alan cam kürecikler sayesinde sağlıklı bir uyku deneyimi yaşatan ağırlıklı battaniye bizim hayatımızı kolaylaştıran ve daha kaliteli uyku uyumasını sağlayan bir parçamız oldu” açıklamasında bulundu.

İHTİYACI OLAN AİLELERE AĞIRLIKLI BATTANİYE HEDİYESİ

Yayın sırasında sosyal sorumluluk projesi de gerçekleştiren Ceyda Düvenci, yayını izleyenler arasından seçilen 10 aileye de ağırlıklı battaniye hediye etti. Markanın da elini taşın altına koyarak özel çocukların ve ailelerinin kaliteli uyku uyuması için hediye ettiği ağırlıklı battaniyeler çok fazla ilgi gördü. Aynı zamanda hem Ceyda Düvenci hem de ağırlıklı battaniye firması farkındalık yaratan bu sosyal sorumluluk projesi ile serebral palsili ailelerin yanında olduklarını gösterdi.