HomeMagazinCEYDA DÜVENCİ: İÇİMDEN AĞLAMAK GELİYOR

CEYDA DÜVENCİ: İÇİMDEN AĞLAMAK GELİYOR

CEYDA DÜVENCİ: İÇİMDEN AĞLAMAK GELİYOR

Kendisi gibi oyuncu Bülent Şakrak ile mutlu bir evlilik sürdüren Ceyda Düvenci, Serebral Palsi hastası olan kızı Melisa ile ilgili duygusal bir paylaşım yaptı. Düvenci, kızının yaşadığı duygu geçişleri için “Bu satırları yazarken benim gözüm yaşlı ve mutluluk mu, üzüntü mü bilmiyorum sebebini ama ağlamak iyi geliyor… ” dedi.

Sosyal medyayı aktif kullanan Ceyda Düvenci, mutlu paylaşımlarının yanı sıra zaman zaman duygusal gönderiler de yayınlıyor.

Güzel oyuncu, son olarak Serebral Palsi hastası olan kızı Melisa ile ilgili bir paylaşımda bulundu. Düvenci, Melisa’nın yaşadığı duygu geçişleri üzerine şu satırları paylaştı:

“Koynumda sen varsın bu gece… Kardeşini yatağında uyuttum. Önce kitap okudum ona, sonra masal anlattım. İçlenmişti senin için. ‘Ablam çok mu üzgündü bugün?’ diye sordu uyumadan. ‘Evet’ dedim. ‘Üzülürüz bazen, sevdiklerimizle az zaman geçirince özler, üzülürüz. Ağlamak iyi gelir ama ve sen ne kadar iyi kalpli bir kardeşsin ki, ablan ağlarken ona sarıldın. Sakinleşmesi için yanında durdun. Sonra da ne kadar güzel oyun oynadın onunla. Gurur duyuyorum seninle’ dedim. Gülümsedi ve mutlulukla uykuya daldı kardeşin. Bugün üzgündün bal köpüğüm. Yine içinde biriken tüm duygularınla doluydu kalbin. Ağlamak istedin ama duygunu tam anlayamadın. Dolayısıyla da anlatamadın. Ağlarken kardeşinle yanında durduk. Sarıldık, konuşmadan bekledik seni.”

“Sakinleşince de konuşmaya başladık.’Çok karışık, çok zor anne’ dedin bana. ‘Haklısın güzelim bazen çok zor ve çok karışık. Ben de öyle hissediyorum bazen ve bir tek ağlamak iyi geliyor. Dün sabah da ben ağladım biliyor musun hüngür hüngür?’ dedim. Gözlerini kocaman açıp baktın bana ve ‘Gerçekten mi? Benim gibi mi?’ diye sordun. ‘Evet’, dedim ‘Gerçekten. Yorgunluktan, sizi özlemekten, hayatın içinde olanlardan, haksızlıklardan, hayatın durmuş olmasından o kadar üzüldüm ve endişelendim ki saatlerce ağladım’ dedim. Durdun, baktın bana, düşündün sessizce… Bekledim seni. Kendini dinlemeni, iç sesini duymanı diledim beklerken.”

“‘Zor’ dedin, ‘Bazen çok zor, bilmiyorum hissimi…’ Bilmemek de bilmek aslında. ‘Hissini bilmediğini düşünüyorsun ama ağladığında rahatladın yani, değil mi?’ dedim ‘Evet’ dedin buruk gülümserken…’Bazen birikir her şey’ dedim ‘Ama yardımcı olmamı istersen bence sen beni özledin, bizi özledin. Bu da seni çok yalnız hissettirdi. Ağlamanın asıl sebebi bu olabilir. Çünkü ben de seni çok özledim’ dedim. Gözün yaşardı yine ‘Evet, özledim’ dedin. ‘Bize bu gece beraber uyumak iyi gelir’ dediğimde de muzur muzur güldün, ‘Harika fikir’ dedin. Şimdi koynumda uyuyorsun ve benim biricik kızım; büyüyorsun…”

“Bu satırları yazarken benim gözüm yaşlı ve ben de mutluluk mu, üzüntü mü bilmiyorum sebebini ama ağlamak iyi geliyor… İyi ki benimsin… Bana yaşattığın her duygu için sana çok teşekkür ederim… Bal köpüğüm…”

Ceyda Düvenci: İçimden ağlamak geliyor