HomeMagazinBURCU GÜNEŞ’TEN ÜVEY ANNESİNE TAPU DAVASI

BURCU GÜNEŞ’TEN ÜVEY ANNESİNE TAPU DAVASI

BURCU GÜNEŞ’TEN ÜVEY ANNESİNE TAPU DAVASI

Şarkıcı Burcu Güneş, 2002’de yaşamını yitiren babası Ali Güneş’ten kalan Antalya’daki evi üzerine geçirdiği iddiasıyla üvey annesi Nuray Güneş ile davalık oldu. Burcu Güneş, üvey annesi Nuray Güneş’e tapu iptali için dava açtı. Mahkeme de evin satışının önlenmesi için ihtiyati tedbir kararı aldı.

Güneş’in avukatı Ahmet Kürşat Köhle’nin, Antalya Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi’ne sunduğu dilekçede şu detaylar dikkat çekti:

“Ali Güneş evini, Nuray Güneş’e 1993 yılında satarak tapuda devir işlemi gerçekleştirdi. Güneş, bedelsiz olarak evini ikinci eşine devrederek Burcu Güneş’ten mal kaçırdı. Ali Güneş’in resmi nikâhlı eşine üzerine kayıtlı taşınmazı satması hayatın olağan akışına aykırıdır. Bu nedenle müvekkilin, 8’de 3 oranındaki miras payının verilmesini talep ediyoruz. Evin üçüncü kişilere devredilmemesi için teminatsız olarak ihtiyati tedbir konulmasını istiyoruz.”

MAHKEME TEDBİR KARARI ALDI

Mahkeme, davanın sağlıklı biçimde sonuçlandırılması için Antalya’daki Nuray Güneş adına kayıtlı olan evin 8’de 3 hissesine ihtiyati tedbir konulmasına karar vererek karşı tarafın 2 hafta içinde cevap dilekçesini göndermesine hükmetti. Nuray Güneş’in avukatı ise mahkemeye başvurarak sürenin 1 ay süreyle uzatılmasını talep etti. Antalya Kepez’deki evde Nuray Güneş’in oğlu Eren Can’la 31 yıldır birlikte yaşadığı öğrenildi. (Hürriyet)