HomeMagazinBÜLENT ERSOY KENDİNİ BÖYLE SAVUNDU: DÖRT YILDIR KÜRK ALMIYORUM

BÜLENT ERSOY KENDİNİ BÖYLE SAVUNDU: DÖRT YILDIR KÜRK ALMIYORUM

BÜLENT ERSOY KENDİNİ BÖYLE SAVUNDU: DÖRT YILDIR KÜRK ALMIYORUM

Geçtiğimiz gün Bülent Ersoy’un, dört ay önce ‘rönar arjante’ cins gümüş tilki kürkü siparişi verdiği ve ‘Diva’ lakaplı sanatçının 55 tilkinin kürkünün kullanıldığı bu palto için 450 bin TL ödediği iddia edilmişti. Ersoy, hayvanseverlerden gelen tepkilerin ardından konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Önceki gün Bülent Ersoy, ’55 tilkinin kürkü kullanılarak üretilen özel palto için 450 bin lira ödedi’ iddiası magazin gündemine bomba gibi düşmüş. Başta ünlü isimler olmak üzere birçok hayvansever, Diva’ya tepki göstermişti. Yaşananların ardından 68 yaşındaki Bülent Ersoy, sessizliğini bozdu.

Posta’dan Suna Akyıldız’a konuşan Ersoy, “Ben hayatımda bu yaşıma kadar hiç yalan konuşmadım, konuşmam da. Ne kadar sevimsizleşeceğimi bilsem dahi bunu bile bile hep doğruları konuştum. Ve çoğu ünlü gibi ‘Bu gerçek değil, imitasyon’ yalanlarının arkasına sığınmadım. Sorulan sorular üzerine hep dürüstlüğümü muhafaza edip bunlar gerçek dedim. Ama zamanında alınmış olan şeyler de tabii ki bende baki” dedi.

“O KÜRK YENİ DEĞİL”
Olay çıkaran kürk için “O üzerimdeki kürk, yıllar önce alınmıştı. Sanki yeni sipariş vermiş almışım gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor” diyen Diva, sözlerine “Ayrıca her sene kış aylarında bu tarz haberlerle taciz edilmekten de son derece rahatsızım” şeklinde devam etti.

Ersoy, “Türkiye’de ve dünyada gelmiş geçmiş yıllara baktığımız vakit nice hayvanseverlerin dahi kürk giydikleri görüntüleriyle ortadadır. 55 tilki yalanını kim çıkarmış neresinden uydurmuş şaşkınlık içindeyim. Bu arada işin özüne inersek aslında bunun 1 tilkisi de bir, 55 tilkisi de” ifadelerini kullandı.

Kürkçüsünün yıllardır giydiği kürkle fotoğrafını çekip yeniymiş gibi servis etmesine sinirlenen Bülent Ersoy, “Ama ben bunun neden olduğunu biliyorum. Bana karşı nefret söylemlerinin dozunu arttırmak için özellikle yapılıyor. Ki nefret arttıkça ilgi çoğalıp yapılan reklamasyonun çok başarılı olması adına…” dedi.

DÖRT YILDIR ALMIYOR
2017’de “Bir daha kürk satın almama” sözü verdiğini dile getiren Ersoy, “Ben geçmiş yıllarda verdiğim söz üzerine o zamandan beri kürk almadım. Ama olanları da kapının önüne atacak halim yok. Bir insanın kürk satan dostu arkadaşı olması onun oradan her an alışveriş yapmış olduğunun göstergesi değildir. İşin özünü ve doğruluğunu bilmeden böylesine bir yargısız infaz yapıp konuyu infial haline getirme girişimini asla kabullenmiyorum” diye konuştu.

Linç edildiğini ve buna üzüldüğünü söyleyen Diva, “Bir insana beddualar edip ölümünü isteyecek duruma nasıl geldik ve nasıl bu kadar sevgisiz olabildik? Demek ki korona belası dahi insanları birbirine sevgi ile bağlayamamış. Çok yazık. Hakkımda söylenilen tüm kötü sözler sahiplerinindir” diyerek konuyu kapattı.