HomeMagazinBU YIL HERKES BERKER GÜVEN’İ KONUŞACAK

BU YIL HERKES BERKER GÜVEN’İ KONUŞACAK

BU YIL HERKES BERKER GÜVEN’İ KONUŞACAK

Berker Güven, Kanal D’nin iddialı dizi projesi “Zalim İstanbul” ile seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. “Babam” filminde zihinsel engelli bir genci oynayan ve performansıyla herkesi kendine hayran bırakan Güven, bu kez tekerlekli sandalyeye mahkum bir adamı canlandıracak.

Adını Kanal D’nin unutulmaz dizisi “Vatanım Sensin”deki Aleksi rolüyle duyuran, Çetin Tekindor’la başrolü paylaştığı “Babam” filmindeki müthiş oyunculuğuyla da beyazperdede rüştünü ispatlayan Berker Güven, yine etkileyici bir rolle seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Genç oyuncu, çok yakında Kanal D’nin yeni dizisi “Zalim İstanbul” ile ekranlarda olacak.

HİKAYE ONUN ÜZERİNE KURULU

Yapımcılığını Avşar Film’in, yönetmenliğini Cevdet Mercan’ın üstlendiği, merakla beklenen “Zalim İstanbul”da hikaye, varlıklı bir adam olan Agah Karaçay’ın (Fikret Kuşkan) bedensel engelli yeğeni Nedim için memleketten bir eş bulunmasını istemesiyle başlayacak. İşte Berker Güven de dizinin kilit karakteri olan Nedim‘e hayat verecek.

“BABAM”DA KENDİNE HAYRAN BIRAKTI

2017 yapımı “Babam” filminde Çetin Tekindor’la kamera karşısına geçen ve zihinsel engelli bir genci canlandıran Berker Güven, performansıyla izleyicileri kendine hayran bırakmıştı. Genç yetenek, bedensel engeli olan birini de aynı başarıyla canlandırabilmek için kamera önüne geçmeden önce uzun çalışmalar yaptı, gözlemlerde bulundu. Oyuncu kadrosunda Fikret Kuşkan ile Berker Güven’in yanı sıra Deniz Uğur, Mine Tugay, Ozan Dolunay, Simay Barlas ve Bahar Şahin’in de yer aldığı “Zalim İstanbul” çok yakında ekrana gelmeye başlayacak.

TİYATRO ÖDÜLLÜ BİR YILDIZ

1994, İstanbul doğumlu Berker Güven, ödüllü bir oyuncu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü mezunu olan ve 2014 yılında Craft Oyunculuk Atölyesi’nde eğitim alan genç oyuncu, yer aldığı ilk tiyatro oyunuyla ödüle layık görüldü. Güven, “Yen” adlı oyundaki rolüyle 17. Direklerarası Seyirci Ödülleri’nde Umut Veren Genç Erkek Oyuncu ve 22. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri’nde de Üstün Akmen Genç Oyuncu Ödülü’nü kazandı. İkinci sezonunda dahil olduğu “Vatanım Sensin” dizisinde Aleksi rolünü canlandıran Güven, başarılı oyunculuğuyla kendini geniş kitlelere tanıtmayı başardı. Berker Güven, geçtiğimiz aylarda ABD‘ye giderek Tom Cruise, Nicole Kidman, Juliette Binoche, Kristen Dunst gibi ünlü isimlerin oyuncu koçluğunu yapan Susan Batson‘la çalıştı, oyuncu koçları Robert Verlaque ve Sheila Grey‘den de ders aldı.