HomeMagazin‘BU DAVADA MAĞDUR TARAFIM’

‘BU DAVADA MAĞDUR TARAFIM’

‘BU DAVADA MAĞDUR TARAFIM’

Tarık Akan’ın büyük oğlu Barış Üregül, şarkıcı Asya Engin Üregül ile 2017’nin ocak ayında evlenmişti. Bu evlilikten bir kızları olan çiftin mutluluğu uzun sürmemiş ve çift boşanmaya karar vermişti. Boşanmak üzere olan çiftten Asya Engin Üregül, 500 bin TL tazminat ve çocuğunun velayetini isteyince, Barış Üregül de karşı boşanma davası açmıştı. Çiftin davasının görülmesine bugün başlandı.

İstanbul Aile Mahkemesi’nde görülen gizli celsede Asya Engin Üregül’ün 3 tanığı dinlendi. 2 saat süren duruşmanın ardından dava ertelendi. Barış Üregül annesi Yasemin Erkut ile mahkemeden ayrıldı.

‘HAKLARIMI SAVUNMAK İSTİYORUM’
Adliyeden ayrılırken konuşan Asya Engin Üregül, “Gizlilik kararıyla açtığım davada mağdur tarafım. Haklarımı savunmak istiyorum. Çocuğuma iyi bir anne olmak ve iyi bir gelecek hazırlamak istiyorum. Onunla ilgilenmek istiyorum” dedi.

‘AYLIK 500 TL NAFAKA VERİYOR’
Mahkemenin 16 aylık kızıyla babası arasında şahsi münasebet tesis ettiğini belirten Asya Engin Üregül, “Kızımız daha 16 aylık. İkimiz de velayetini istiyoruz. Babası çocuğu için sadece aylık 500 TL nafaka veriyor” dedi. (DHA)