HomeUncategorizedBODRUM’DA MEKAN REKABETLERİ BAŞLIYOR

BODRUM’DA MEKAN REKABETLERİ BAŞLIYOR

BODRUM’DA MEKAN REKABETLERİ BAŞLIYOR

Geçen hafta Gündoğan Casa Costa ile başladığımız Bodrum sezon açılışı, bu hafta Yalıkavak X Beach-Highlight Otel ile devam ediyor.

Önce otelden başlamak gerekirse geniş, ferah ve deniz manzaralı odaları harika.. Özellikle beachte olan özel odalarına bayıldım. Kimisinde hamam var, kimisinde sauna.. Odanızın önü çim ve deniz.. Oda sizin, plaj sizin yani.. Çok seviyorum böyle odaları, sabah kalk "cup" denize atla.. 

Bu plaj odalarını aylık ve sezonluk kiralıyorlarmış. Aylık 15 ila 25 bin euro arasında değişiyor fiyatlar. 3-4 milyon dolara yazlık ev alıp derdiyle uğraşacağına, aylık böyle bir otel odası kiralamak çok mantıklı bence..

X Beach bu sezon komple değişmiş. Girişteki bar kaldırılarak ferah ve geniş bir alan yaratılmış. Sol taraf çoluk-çocuk aile plajı, sağ taraf ise daha hareketli, happy hour'lu plaj olmuş.. Denizin üstünde de localar var, çimenlerde de.. İsteyen istediği güneşlenme yerini seçip rahat rahat oturabiliyor, keyfine bakıyor. Loca fiyatları 500 ila 1000 TL arasında değişiyor. Beach kapı girişi ise 80 TL (harcama yok, sadece deniz, havlu, şezlong vs ücreti).. Bence de çok mantıklı.. Miami South Beach'te şenzlongun saati 20 dolar, şemsiye istersen + 20 dolar. Pıırıl pırıl denizi olan, dünya yatırım yapılmış beachlerimizde kapı girişinin makul bir ücret olması çok normal..

X Beach'in rahat güneşlenme yerlerinin dışında ben en çok restoran bölümünü beğendim. Plajın en sağ tarafına yapılan restoran kısmı jungle ormanı gibi.. Harika olmuş.. Oraya oturan bir daha kalkamaz. Restoranın içindeki salıncaklar ise ayrı bir hava katmış mekana. Hele çok özel hazırlanan ahşap ve parlak gümüşlü servis çanakları çok şık.. X Beach'te çok fazla detay var ve bu detaylarda çok fazla kalite gizlenmiş, Tüm bu detayları mekanın ortağı olan Tayfun Topal düşünmüş. Beach tamamen Tayfun Topal'ın eseri. Bravo..

Diğer ortağı Göktuğ Özdemir ise tamamen Highlight otele odaklanmış. İstanbul Feriye Palace'ın da işletme haklarını alan Göktuğ Özdemir, Feriye'yi de baştan aşağı değiştirmiş. Hem Feriye ile ilgileniyor, hemde Yalıkavak Hıghlight otelle.. İş bölümünü güzel yapmışlar. X Beach ve Highlight otelde haftaya yer bulamazsınız, benden söylemesi.

BODRUM'DA BAŞKA NE YERLER VAR

Yalıkavak Marina'ya Nobu'nun yerine Zuma, Billionaire Club'un yerine Anjelique, Cipriani'nin yerine de Fenix açılıyor bu hafta.. Nusr-et ve Sait ise lokomotif olarak aynen devam.. 

Yalıkavak Tilkicik koyundaki 29 yerine Mykonos'lu Interni gelmiş. İbiza'dan Blue Marlin, Mandarin otelindeki JuJu Beach yerine yerleşmiş. Meşhur Niki Beach'de Torba koyuna geliyormuş. Bu sezon Bodrum'da yerli ve yabancı mekan rekabeti yaşanacak gibi.. Bakalım adıyla ünlü Niki, Blue Marlin ve Interni kendi ülkelerinde oldukları kadar Bodrum'da da popüler olabilecekler mi, yaşayıp göreceğiz.

Ama rekabet iyidir, çok çalışmak gerektirir. Sonuçta ülkemizin turizmi kazanır.Hepsini tek tek gezip, deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım. Takipte kalın anacığım:) GECCE