HomeMagazinBİRCE AKALAY HASTALIĞINI İLK KEZ AÇIKLADI!

BİRCE AKALAY HASTALIĞINI İLK KEZ AÇIKLADI!

BİRCE AKALAY HASTALIĞINI İLK KEZ AÇIKLADI!

Oyuncu Birce Akalay, bir derginin Instagram üzerinden yapılan canlı yayınına konuk oldu. Akalay, canlı yayında kimsenin bilmediği hastalığından ilk defa bahsetti.

Corona virüs nedeniyle evden çıkmayan Birce Akalay, bir derginin sosyal medyadan yaptığı canlı yayına katıldı. Güzel oyuncu, hastalığı olduğunu ve evde kalmanın kendisi için zorlayıcı olduğunu belirtti.

Karantina sürecinin ilk gününde başka şehirde olduğunu anlatan Akalay, “Öyle denk geldi. Şimdi evimdeyim. Ama klostrofobim var ve evde durmak çok zor benim için. Yeni yeni ‘zamanı etkili değerlendirme’ kafasına giriyorum. Düşünmeyi bloke etmişiz, bu dönemde onu anladım. Varlığım ve ihtiyaçlarımıza yönelik blokajlar indirmişiz. Bu dönemde düşünmeye döndük” ifadelerini kullandı.

Akalay, ayrıca sürecin herkesi eşitlediğine inandığını da, “Her şeyi kendimiz yapıyoruz. Hepimizin eşitlendiği bir dönem” sözleri ile ekledi.

Klostrofobi nedir?

Klostrofobi, genel anlamıyla küçük bir alana ya da odaya girmenin veya kaçmanın korkusu. Birçok durum veya uyaranlar tarafından tetiklenebilir,kalabalık Asansörler,Penceresiz odalar,ve hatta dar boğaz kazaklarda dahildir. Genellikle Anksiyete bozukluğu olarak sınıflandırılır ve bu genellikle Panik atak ile sonuçlanır.