HomeMagazinBir Laz Hikayesi

Bir Laz Hikayesi

Bir Laz Hikayesi

Abdulrazak Gurnah

Geçtiğimiz günlerde 2021 Nobel Edebiyat Ödülü’nü Zanzibar kökenli edebiyatçı Abdulrazak Gurnah kazandı. Gurnah’ın Nobel’i, ‘kültürler ve kıtalar arasındaki körfezde sömürgeciliğin etkilerine ve mültecinin kaderine nüfuz etmesinden dolayı aldığı’ Açıklandı. Borçka Belediyesi, Gurnah’ı kutlamak üzere yaptığı paylaşımda, daha önce birçok kez Güney Afrika’nın eski Devlet Başkanı Nelson Mandela ile karıştırılan Amerikalı ünlü aktör Morgan Freeman’ın fotoğrafına yer verdi.

Morgan Freeman

Paylaşımda, “2021 Nobel Edebiyat Ödülü’nü Zanzibar kökenli romancı Abdulrazak Gurnah kazandı. Kendisini kutluyor, yeni romanlarını sabırsızlıkla bekliyoruz” ifadesi yer aldı.

Tarık Mengüç

Belediyenin bir sonraki paylaşımında da şarkıcı Tarık Mengüç’ün fotoğrafı paylaşılarak, “Google araştırmasında harf hatası yüzünden yanlış foto yüklemişiz. 2021 Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanan romancı Abdulrazak Gurnah’ı kutluyoruz” denildi. Tarık Mengüç ise sosyal medyada bir anda yayılan paylaşımlar içinse; “Nobel almışım da haberim yok.” Notunu düşerek, hakkında çıkan haberleri paylaştı.