HomeMagazinBESTE KRİZİ!

BESTE KRİZİ!

BESTE KRİZİ!

Besteci Ali Kocatepe ile ünlü sanatçı Nükhet Duru’yu ‘Hikayesi Var’ albümünde yer alana besteler yüzünden büyük kriz yaşadı. İkil arasındaki kriz albümünün hazırlık sürecini anlatan ‘Duru Olmak’ belgeseli ile ortaya çıktı. Ünlü sanatçılar birbirlerine kırgın olduklarını dile getirirken sanat dünyasından isimler de tartışmaya dahil olarak yorumlarda bulundu.

İddialara göre, Ali Kocatepe, Nükhet Duru’ya ‘Hikayesi Var’ albümünde kullanması için “Melankoli”, “Ben Sana Vurgunum” ve “Benimsin Diyemediğim” adlı bestelerini verdi. Ancak Ali Kocatepe, Teoman ve Kenan Doğulu’nun performanslarını beğenmemesi nedeniyle bestelerinin kullanım izinlerini geri çekti.

Hürriyet’e özel açıklamalarda bulunan Ali Kocatepe, ‘Uzun yıllardır emrivaki yaparak bitmiş işlerle karşıma çıkıyor. Düet albümü yapacağını da Kelebek’te okudum. Şarkılarımla ilgili projelerini önceden benimle paylaşması gerektiğini anlattığımda bana hak verdiğini söyledi. Ama uyarılarımı dikkate almadı. Albümde kullanmak istediği üç şarkıma izin vermeyeceğimi bildirdim. Hangi izni verdim ki geri çekeyim?’ dedi.

Armağan Çağlayan’ın YouTube kanalına konuk olan Nükhet Duru, ‘Ali Kocatepe ile aranız bozuk mu?’ sorusuna ‘Kırgınım. O da bana kırgınmış. Bozulduğumu söyleme huyum yok. Uzaklaşıyorum. Ve sonunda vefasız Nükhet oluyor. Ali Kocatepe, Nükhet Duru’nun belgeselde kendisini kastederek söylediği “Ama hani bazı gönül kırıklıkları vardır ki, tamir olmaz” sözlerine de yanıt verdi: “Önce Nükhet Hanım istediği şarkıyı kendi malı gibi görüp izin almadan kullanamayacağını öğrenmeli. Benim kararım onun saygısızlığına karşıdır. Gönlüm onun için kırıktır.’ yanıtını verdi.