HomeTv dünyasiBergüzar Korel’in ‘Squid Game’ isyanı: Bu diziyi çocuklarınıza izletmeyin!

Bergüzar Korel’in ‘Squid Game’ isyanı: Bu diziyi çocuklarınıza izletmeyin!

Bergüzar Korel’in ‘Squid Game’ isyanı: Bu diziyi çocuklarınıza izletmeyin!

Bergüzar Korel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda çocukların, Squid Game‘i izlemesine tepki gösterdi. Ebeveynlere seslenen oyuncu, “Rica ediyorum çocuklarınıza bu diziyi izletmeyin” dedi.

Bergüzar Korel

Netflix‘te yayınlanan Squid Game dizisi dünya gündemine oturdu. İzlenme rekoru kıran dizideki oyunlar, çocuklar tarafından da oynanmaya başladı. Bu durumdan rahatsız olan eğitimciler ve aileler de sosyal medya üzerinden tepki gösteriyorlar. Dizinin çocuklar tarafından izlenmesine bir tepki de oyuncu Bergüzar Korel’den geldi.

“AKLI BAŞINDA EBEVEYN ÇOCUĞUNUN BU DİZİYİ İZLEMESİNE NASIL İZİN VERİR”

Bergüzar Korel, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda “Duyduklarıma inanamıyorum. Squid Game izlemeyen çocuk yok. İki gün önce ilk kez açtık ve aklı başında bir ebeveynin çocuğuna bu diziyi nasıl izlemesine izin verdiğini anlamış değilim. Bu dizi asla çocuklara uygun değildir… ‘Ama bütün arkadaşlarım izliyor’ diyebilir çocuğunuz, cevabı çok net ‘bu dizi senin yaşına uygun değil, 18 yaşından küçüksün ve o yaşa gelene kadar bizim sorumluluğumuzdasın ama diğer evlerde olan kurallar bizim sorumluluğumuz dışında.’Anne ve babalara sesleniyorum; rica ediyorum çocuklarınıza bu diziyi izletmeyin. Kanal bile +18 ve intihar uyarısı verirken buna nasıl görmezden geliyorsunuz?” sözleriyle dizinin pedagojik olarak çocuklara uygun olmadığını ifade etti.