HomeMagazinBella Hadid’in paylaştığı mektup yürek yaktı! ‘Hikâyesinin hatırlanmasını istiyorum’

Bella Hadid’in paylaştığı mektup yürek yaktı! ‘Hikâyesinin hatırlanmasını istiyorum’

Bella Hadid’in paylaştığı mektup yürek yaktı! ‘Hikâyesinin hatırlanmasını istiyorum’

6 Şubat saat 14.17 ve 13.24 sıralarında yaşanan iki büyük deprem, Türkiye’nin Doğu, Güneydoğu, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerini salladı. Yaşanan felaket sonrası Türkiye ve Suriye’ye destek veren dünyaca ünlü isimlerden Bella Hadid, son olarak sosyal medya hesabından ismi paylaşılmayan birinin depremde kaybettiği arkadaşına yazdığı mektubu yayınladı.

6 Şubat’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6’lık Kahramanmaraş depremleri, 10 ili birden etkileyerek Türkiye’ye adeta felaketi yaşattı. Kahramanmaraş ve Hatay başta olmak üzere Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman ve Malatya’dan binlerce acı haber geldi.

Büyük felakette kaybedilen canlar, kurbanları hiç tanımayanların bile yüreklerini sızlattı. Ünlü model Bella Hadid de felaketin ilk günlerinden beri Türkiye ve Suriye’ye destek veren isimlerden biri.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI

26 yaşındaki Filistin asıllı Hadid, son olarak 57.4 milyon takipçisi bulunan Instagram sayfasının hikayeler bölümünden bir mektup paylaştı. Suriye’de de yıkıma yol açan depremde hayatını kaybeden bir genç kadının yakın arkadaşı tarafından onun anısına ithaf edilen bu mektup, insanların el yazısıyla yazdığı mektupların yer aldığı ‘strangersproje’ adlı sosyal medya hesabından yürütülen bir proje kapsamında yazılmış.

“SİZE ARKADAŞIMDAN BAHSETMEK İSTİYORUM”

Mektubu kaleme alan kişi, satırlarına; “Bu hafta Türkiye ve Suriye’yi vuran depremde en iyi arkadaşlarımdan birini kaybettim. Size ondan biraz bahsetmek istiyorum çünkü o harika bir insandı ve hikâyesinin burada bitmesini istemiyorum. Bu proje aracılığıyla onun güzel ruhunun canlı kalmasını ve hikâyesinin hatırlanmasını istiyorum” diye başladı.

“SENİ SEVİYORUM”

Mektup, “Hikâyesinin bu kadar kısa olduğunu görmek bana acı veriyor. Ama gerçek anlamda bir maceranın peşindeydi. Hepimiz onu böyle hatırlayacağız. Dünya sensiz daha iyi bir yer olmayacak. Umarım bir gün tekrar karşılaşırız ve şarkı söylemeye devam ederiz. Seni seviyorum” cümleleriyle sona erdi.