HomeMagazinBAŞARILI KADINLARIN EŞYALARI TÜRK EĞİTİM VAKFI YARARINA SATIŞTA

BAŞARILI KADINLARIN EŞYALARI TÜRK EĞİTİM VAKFI YARARINA SATIŞTA

BAŞARILI KADINLARIN EŞYALARI TÜRK EĞİTİM VAKFI YARARINA SATIŞTA

“HELLO! GİVİN DAY” İLE EŞYALARINI, GENÇ KIZLARIN EĞİTİMİNE DESTEK İÇİN TEV YARARINA BAĞIŞA DÖNÜŞTÜRDÜ!

8 Mart Kadınlar Günü’ne özel HELLO! Givin Day ile, alanında güçlü kadınlar, kişisel eşyalarını Givin mobil- uygulaması aracılığıyla Türk Eğitim Vakfı’nın “Eğitimli Kızlar, Umutlu Yarınlar” projesine destek için bağışa dönüştürerek 60 genç kızın eğitim burslarına destek oldu.

Her türlü ürün ve deneyimin bağış karşılığında satıldığı Givin mobil uygulaması ve HELLO! Dergisi, farklı alışveriş ve deneyim kurguları içeren HELLO! Givin Day etkinlikleriyle sivil toplum kuruluşlarına destek olmaya devam ediyor.

8 Mart Kadınlar Günü’nde üçüncüsü düzenlenen etkinlikler serisinde bu sefer, Aslı Enver, Tülin Şahin, Nil Karaibrahimgil gibi alanında başarılı, güçlü kadınlar kişisel eşyalarını, Givin mobil uygulaması aracılığıyla TEV ile genç kızların eğitim bursu için bağışa dönüştürdü. Akmerkez alışveriş merkezinde gerçekleşen etkinlikte aynı zamanda Givin sosyal girişiminin Akmerkez’de bulunacak ilk mağazasının açılışı da yapıldı.

Akmerkez mağazasının açılışıyla, Türkiye’de sivil toplum kuruluşlarını desteklemek için oluşturulmuş ilk mobil uygulama olma özelliğini taşıyan Givin sosyal girişimi, aynı zamanda bir alışveriş merkezi içinde açılan ilk destek mağazasını da hayata geçirdi.

“Givin Yard Sale” ismiyle Akmerkez en alt katta bulunan mağazada 8 Mart etkinliği ile güçlü kadınların eşyalarına ek olarak, markaların ürünleri ve ünlü isimlerin eşyaları da sergilendi. Kasasız olarak konumlanan mağazadaki alışverişler #HelloGivinDay etkinliklerinde olduğu gibi Givin mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirildi. 8 Mart etkinliğinde gerçekleşen bağış alışverişleriyle 60 genç kızın haftalık eğitim bursu karşılanırken, uygulama aracılığıyla diğer sivil toplum kuruluşlarına da destek sağlandı.

Givin sosyal girişiminin kurucusu Başak Süer: “Bir kadın girişimci olarak 8 Mart Kadınlar Günü’nde güçlü kadınlarla birlikte genç kızların hayallerine ulaşmasına destek olduğumuz bir HELLO! Givin Day etkinliği ile ilk mağazamızı açtığımız için çok heyecanlıyız. İyiliği çoğaltmak için destek olmak isteyen tüm modern kahramanları givin’i indirerek aramıza ve Akmerkez’deki mağazamıza bekliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Big Chefs kurucusu Gamze Cizreli: “Kendi gibi olan, asla pes etmeyen, hayallerinin peşinden giden güçlü kadınlar olarak, kullanmadığımız eşyaları, artık okumadığımız kitapları givin mobil uygulamasıyla genç kızlarımızın eğitimleri için bağışa dönüştürüyoruz. Geleceğin güçlü kadınlarına bir ışık olmasını umarak bu etkinlik için hem HELLO! Dergisi hem de givin ekibine çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.