HomeMagazinAzra Akın: Estetiğe Karşı Değilim

Azra Akın: Estetiğe Karşı Değilim

Azra Akın: Estetiğe Karşı Değilim

Azra Akın ile Gülenay Kalkan Ünlüoğlu, Kalamış’taki ISU London Clinic’in yeni nesil güzellik teknolojilerinin tanıtıldığı etkinlikte objektiflere yansıdı.

Güzellik uzmanı İrem Uğurlu’nun doğru ve kaliteli bakımın ipuçlarını paylaştığı açılışta, yeni trend güzellik cihazları tanıtıldı. Oğlu Demir’in bu yıl yuvaya başladığını ve yeni nesil güzellik tekniklerini öğrenmek için açılışa katıldığını söyleyen Azra Akın ” Oğlum Demir yuvaya yeni başladı alışma dönemi var, ben de yanında oluyorum. Öğlen uykusu başlayınca ben de buraya geldim. O yüzden buraya gelmek bana da iyi geldi. Burada en son teknoloji cihazlar var, onları denemedim ama şimdi keşfetmeye geldim. Benim de güzellik rutinim genelde yeterince uyku, huzur, sağlıklı beslenme gibi. Gayet doğal arada bir maske yapıyorum” dedi.


Estetiğe karşı olmadığını ancak herkesin son dönemde birbirine benzediğini gözlemlediğini anlatan Akın sözlerine şöyle devam etti: “Ben doğallığı seviyorum herkes de eşsiz bir insan mutlu oluyorsa yapsın. Abartılınca da insanın aklına soru işareti geliyor. Ben herkesi eşsiz seviyorum küçük dokunuşları severim. Hiç karşı değilim, herkes aynı olmasın lütfen. Çünkü bence zenginlik çeşitlilik o değil mi? Bir özelliğin olduğunda o daha ilgi çekici daha güzel geliyor. Ben yapı olarak herkesde bir güzellik bulurum farklı taraflarımız olsun isterim”

Akın, “Siz zamanı gelince estetik düşür müsünüz?” sorusu üzerine ise “Estetik sayılmayan bazı küçük uygulamalar var, bir sanatçı ve oyuncuyum benim için yüzümle ifade etmek çok önemli. Kırışıklarımı da seviyorum ve onları hakettiğimi düşünüyorum. Arada doğal dokunuşları olabilir, bazı şeyleri önlemek için. Kendimle kendimi severek yaşlanmak isterim” şeklinde konuştu.

Azra Akın ayrıca sosyal medyanın kadınlardan sonra erkekler üzerinde de baskı oluşturduğunu ifade edip “Kadınlarda hep baskı vardı sosyal medyadan önce de vardı bence erkeklerinde başka baskıları var. Aslında onlardan kurtulsak çok daha rahat olacağız” dedi.  

“Oyuncu, Allah ne verdiyse onu muhafaza etmeli”

ISU London Clinic’in açılışında yer alan ünlü oyuncu Gülenay Kalkan Ünlüoğlu katıldığı etkinlikte göz önünde oldukları için ufak tefek dokunuşlarla sağlıklı kaldıklarını ancak yüze yapılan estetik müdahalelerin oyunculuğa zarar verdiğini söyledi. “Ben de ufak tefek şeyler yaptırıyorum, bedenimize dikkat ediyoruz” diyen Kalkan “Biz yüzü değiştiren müdahale yapmıyoruz. Bizler bunun bilincindeyiz, Allah ne verdiyse onu muhafaza etmeye çalışıyoruz. Değiştirmek çok yanlış, mimiklerin bozulmaması lazım yani seyircinin alıştığı yüzün çok dışına çıkmak seyirciyi de rolleri de etkiliyor. Roller önemli, biz çıkıp rol oynuyoruz, zaten tiplemeleri makyajla falan yapıyoruz” şeklinde konuştu.