HomeUncategorizedAYLA ÇELİK FIRTINALAR ESTİRİYOR

AYLA ÇELİK FIRTINALAR ESTİRİYOR

AYLA ÇELİK FIRTINALAR ESTİRİYOR

Bağdat şarkısıyla fırtınalar estiren Ayla Çelik son günlerin en çok merak edilen ismi oldu. Peki Ayla Çelik kimdir?

İTÜ Devlet konservatuarı mezunu, söz yazarı, besteci ve yorumcu olan Ayla Çelik, müzikle olan profesyonel macerasına Melih Kibar’la başladı. Çok sayıda reklam müziğine sesiyle hayat veren Ayla Çelik, devlet tiyatroları için hazırlanan ve Kenan Işık’ın yönetmenliğinde olan Antigone isimli oyunun müziklerine de imza attı.

'TÜRKAN'LA YILIN ŞARKISI ÖDÜLÜNÜ ALDI

İbrahim Tatlıses, Sibel Can, Ebru Gündeş, Gülben Ergen, Serdar Ortaç, Gökhan Tepe, Demet Akalın, İrem Derici, Aşkın Nur Yengi ve Berkay gibi isimlere verdiği liste başı şarkılarla adından söz ettiren Ayla Çelik, son olarak 2012 yılında hem Altın Kelebek hem de Türkiye Müzik Ödülleri’nde bestesini Gökhan Tepe’nin yaptığı sözlerini kendisinin yazdığı Türkan ile yılın şarkısı ödünü aldı.

Sanatçı dostlarına verdiği şarkıların yanı sıra, kendi albümü için de hazırlıklarını tamamlayan Ayla Çelik,”Tüm şarkılarımda kendi hikayemi anlattım” dediği “BEN” isimli albümünü 15 Ocak 2016 tarihinde Sony Müzik etiketiyle çıkarttı.

ALBÜMDE YOK YOK!

Albümde sözü ve bestesi kendisine ait olan “Aşk Şarkıları” isimli şarkıya Metin Arolat yönetmenliğinde klip çeken Ayla Çelik’in bu projesinde Gökhan Tepe, Mustafa Ceceli, Erhan Bayrak, Ozan Çolakoğlu gibi ünlü müzisyen ve sanatçı dostlarınında imzaları yer alıyor.

REKOR KIRDI

Ayla Çelik ile Beyazıt Öztürk, Bağdat şarkısını Beyaz Show'da da seslendirdi. İkilinin başarılı düeti Youtube'da 10 milyondan fazla kişi tarafından izlendi.