HomeTv dünyasiAslıhan Malbora soyadının anlamını açıkladı

Aslıhan Malbora soyadının anlamını açıkladı

Aslıhan Malbora soyadının anlamını açıkladı

Şimdilerde Show TV ekranlarında yayınlanan ‘Üç Kuruş’ dizisinde ‘Leyla’ karakterine hayat veren Aslıhan Malbora, ‘Dayı Şov’a katıldı. Oyunculuk performansı ile adından söz ettiren genç isim, programda soyadının anlamını açıkladı. Daha önce Her Yerde Sen’, “Ağlama Anne” ve “Gel Dese Aşk” gibi projelerde rol alan, şimdilerde de ‘Üç Kuruş’ta boy gösteren Aslıhan Malbora, dijital platformda yayınlanan ‘Dayı Şov’a konuk oldu.

“ALTIN BİLEZİK İÇİN MÜHENDİSLİK OKUDUM”
Samimi açıklamalarda bulunan 26 yaşındaki Malbora, hakkında bilinmeyenleri anlattı. İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünden mezun olduğunu ifade eden Malbora, oyunculuğun çocukluk hayali olduğunu dile getirdi.

“Küçük bir şehirde büyüdüm. Tüm ailem mühendis” diyen genç yıldız, “Üniversite çağına geldiğimde oyuncu olacağımı söylesem de ailem beni konservatuvara göndermeye cesaret edemedi. Altın bilezik için mühendislik okudum” şeklinde konuştu.

“BİR ARA ADIMI UNUTTUM”
Aslıhan Malbora, ‘Soyadınız çok havalı, değiştirdiniz mi?’ sorusuna verdiği cevapla da dikkat çekti. Soyadının doğduğu andan itibaren ‘Malbora’ olduğunu belirten oyuncu, şu ifadeleri kullandı:

“Soyadımı seviyorum ama özellikle lise yıllarında ne çektim soyadımdan, o kadar çok tütün ve tütün mamulleri lakabım vardı ki bir ara adımı unuttum, kendimi tobacco dükkanı zannetmeye başladım.”

SOYADININ ANLAMINI AÇIKLADI
Soyadının anlamını da anlatan oyuncu, soyadının milli mücadele döneminde mal varlığını kaybeden ailesinden geldiğini ifade ederek, “mal” ve “alabora” kelimelerinin birleşip, sonradan “Malbora” haline geldiğini söyledi.

“HAYALLERİMİ HEP DİRİ TUTARIM”
Malbora, daha önce verdiği bir röportajda; “Hayallerimi hep diri tutarım, asla pes etmem ve isteklerim konusunda oldukça inatçı biriyim. Bu çabamın ne kadar büyük olduğu, yakın çevremdekilerin benimle ilgili söyleyecekleri şeylerin başında gelir sanırım” ifadelerini kullanmıştı.