HomeUncategorizedARDA TURAN REKLAM REKORUNA KOŞUYOR

ARDA TURAN REKLAM REKORUNA KOŞUYOR

ARDA TURAN REKLAM REKORUNA KOŞUYOR

Barcelona'da forma giyen Arda Turan'ın, İspanya'da sezonun en kötü 11'ine seçilmesi nedeniyle kendisini eleştiren Sertaç Saraç adlı futbolseveri Instagram'dan tehdit etmesinin yankıları sürüyor.

Saraç daha sonra yaptığı açıklamada milli futbolcunun, avukatı aracılığıyla kendisine ulaştığını ve aradaki yanlış anlaşılmanın giderildiğini söyledi.

Sabah gazetesi yazarı Mevlüt Tezel de bu olayı işlediği bugünkü yazısında Arda Turan hakkındaki ilginç bir detaya dikkat çekip; Barcelona'da 2 gol atıp 3 asist yapan Arda'nın, buna karşın tam 8 ayrı firmanın reklam filminde oynadığını yazdı.

Mevlüt Tezel'in '2 gol+3 asist: 8 reklam' başlıklı yazı şöyle:

"Bu köşede Arda'nın çok fazla reklamlarda rol aldığını, Türkiye'ye çok sık geldiğini, gelmediği günlerde de Türkiye'den sürekli misafir ağırladığını, Türk medyasını abartılı bir şekilde yakından takip ettiğini ve bu durumun futbolunu kötü etkileyebileceğini yazmıştım.

Aslında Arda'yı cesur oynamadığı için ilk Hıncal Abi (Uluç) eleştirmişti.

Gelinen nokta kötü. Arda La- Liga'nın en kötü 11'ine seçildi. Evet, Sertaş Saraç adlı vatandaşın Arda'yı futbolcu değil, reklam yıldızı ilan etmesi ağır bir yorum ama şöyle de bir gerçeklik payı var: Arda bu yıl yanlış hatırlamıyorsam sekiz markanın reklam filminde oynadı, (Defacto, Nike, Lassa, Simit Sarayı, Opet, Beko, Türkiye Finans, Clear) Aynı Arda, La Liga'da 24 maçta iki gol attı, üç asist yaptı. Sekiz reklama iki gol, üç asist az değil mi? Arda acilen futbol yıldızı olduğunu hatırlamalı.