HomeMagazinALAÇATI’NIN LİMON’U OT FESTİVALİ’NE DAMGA VURDU

ALAÇATI’NIN LİMON’U OT FESTİVALİ’NE DAMGA VURDU

ALAÇATI’NIN LİMON’U OT FESTİVALİ’NE DAMGA VURDU

Her yıl yaz sezonuna en erken giriş yapan Çeşme Alaçatı’da bulunan Limon Köyiçi, bu yıl da 5-6-7 Nisan tarihlerinde gerçekleşen 10. Alaçatı Ot Festivali’yle 2019 yaz sezonu için misafirlerine kapılarını açtı.

İşletmesini Fırat Yalçın ve Raif Karan’ın paylaştığı Alaçatı Limon Köyiçi serüveni sezona hızlı bir giriş yaptı. Mekan, üç gün boyunca gerçekleşen happy hourlarıyla Ot Festivali’ne damgavurdu. DJ Cenk Çöteli ve DJ Yiğit Özdemir, titiz müzik seçkileriyle her tür müzik zevkine hitap ederek gece gündüz demeden misafirlerini coşturmayı başardı. Festival için özel olarak hazırlanan menüsüyle misafirlerini ağırlayan Limon Köyiçi’nin Şef’i Eyüp Gül, enfes tatlara imza attı. Mekanın ortaklarından Yasin Becek, “Bu yıl menümüzde hikayesi olan yemekler yer alacak” diyerek 2019 yaz menüsünün de zengin olacağının sinyalini verdi.

Alaçatı’nın Limon’unun menüsü yaz için Şef Eyüp Gül önderliğinde yenilenecek.

Yaz boyunca da menüde yer alacak olan Şef Eyüp Gül’ün favorileri; Levrek Ceviche, Yeşil Karides Tempura, Nohut Mantısı, Tai Usulü Tavuk Köftesi Salatası lezzet şölenine ev sahipliği yapacak. Alaçatı Limon Köyiçi’nin keyifli akşamlarına yakışır bir tatlı ise; Saksıda Oreolu Tiramisu.

Tarihi bina içerisinde yer alan Limon Köyiçi, şık dekorasyonuyla müdavimlerinin fotoğraf çekim merkezi haline geldi.