HomeMagazinAHMET KURAL’DAN FLAŞ AÇIKLAMA!

AHMET KURAL’DAN FLAŞ AÇIKLAMA!

AHMET KURAL’DAN FLAŞ AÇIKLAMA!

Şarkıcı Sıla Gençoğlu ve oyuncu Ahmet Kural arasında yaşanan şiddet olayına ilişkin davanın ikinci duruşması bugün gerçekleştirildi. Ahmet Kural, 16 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme çıkışında muhabirlerle konuşan Ahmet Kural çarpıcı açıklamalar yaptı.

Ahmet Kural’ın avukatı mahkeme çıkışında şu açıklamayı yaptı:

“Aldığı cezalar ertelendi. Taleplerimizin hepsi reddedildi. Savunma hakkı kullandırılmadı. Adil bir dava olmadı. Son anda Ahmet Bey’in komşusu geldi tanık olmak için. O sabah beş buçukta namaz kılmak için kalkmış ve o sırada Sıla Hanım’ı evden çıkarken görmüş. Sıla Hanım gayet iyi görünüyormuş. İşte bu sanık davayı değiştirecek bir sanıktı ama konuşmasına izin vermediler. Bizi susturdular. Sıla Hanım 45 dakika şiddet gördüğünü açıkladı ama şiddet gören insan hiçbir şey olmamış gibi öyle evden elini kolunu sallayarak çıkamaz.

Ayrıca ceza birleştirilmesi, ‘Ahmet Kural 5 yıl yatacak’ gibi bir durum söz konusu değil. Daha önce aldığı 10 aylık ceza farklı bu farklı. Yani davada iki ayrı dosya var, ceza birleştirilmesi gibi bir durum ortada yok. Aldığı hapis cezası da zaten ertelendi. Ama onun için de temyize gideceğiz.”

‘BELGESİNİ ALMIŞ GELMİŞ ELİNDE SALLIYOR’
Ahmet Kural ise şu açıklamalarda bulundu:

“Şiddette kesinlikle bulunmadım ama bu iki sevgili arasında olan bir şeydi. Benim daha önceden yaptığım bir hatanın belgesini almış gelmiş buraya elinde sallıyor.

Ayrıca ağıt yakıyorum diye Anadolu Kadınlarına saygısızlık yaptı. Ağıt Anadolu’da ölünün arkasından yakılıyor. Bu saygısızlık.

‘BU BİR İNTİKAM DAVASI’
Kendisi erkeğe de kadına da şiddet uygulamaya bayılır. Hem psikolojik hem de fiziki şiddet. Bu artık bir intikam davasıdır. Bu mevzu burada bitmedi. Temyize gideceğiz.”

‘BENDEN SONRASI TUFAN’
Ahmet Kural, muhabirler Sıla ve Hazer Amani ilişkisini sorunca ‘Benden sonrası Tufan arkadaşlar’ açıklamasında bulundu.

Ünlü şef Hazer Amani geçen günlerde 5 yıllık evliliğini bitirdi. İddialara göre, Hazer Amani boşandıktan sonra, yasak aşk yaşadığı iddia edilen şarkıcı Sıla’nın evine yerleşti.

OLAYIN GEÇMİŞİ
Şarkıcı Sıla, 29 Ekim 2018’de o dönem sevgilisi olan oyuncu Ahmet Kural’ın Zekeriyaköy’deki evinde darp, tehdit ve hakarete uğradığını belirterek savcılığa şikâyetçi olmuştu. Taraflar arasında uzlaşma sağlanamaması üzerine İstanbul Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu’nca Ahmet Kural hakkında “Hakaret”, “Tehdit”, “Basit yaralama” suçlarından toplam 1 yıl 1 aydan 5 yıla kadar hapsi istemiyle dava açılmıştı. İddianamede sanık Ahmet Kural ile 5 tanığın ifadesine yer verilmişti. Sıla’nın doktor raporunun İstanbul Adli Tıp Şube Müdürlüğünce incelendiği ve yaralamanın basit tıbbi müdahale ile giderilebilir mahiyette yaralanma olduğu anlaşıldığı iddianamede yer almıştı.