HomeMagazin‘6 YILDA 800 BÖLÜM DİZİ ÇEKTİM’

‘6 YILDA 800 BÖLÜM DİZİ ÇEKTİM’

‘6 YILDA 800 BÖLÜM DİZİ ÇEKTİM’

ATV’nin günlük dizisi ‘Beni Bırakma’da canlandırdığı ‘Meltem’ karakteriyle dikkat çeken Esen Aypek, sabah.com.tr’ye konuştu.

Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olmasına rağmen oyuncu olmak isteyen Aypek, kariyerinin başından beri sadece gündüz kuşağında yayınlanan dizilerde rol aldı.

6 yılda üç dizide 800’e yakın bölümde yer alan, bu sebeple günlük dizilerinin aranan ismi olarak anılan Aypek, şöyle konuştu: “Arkası yarın olduğu için günlük dizilerin koşturmacası daha fazla oluyor. En büyük formumu koruma sebebim ‘Beni Bırakma.” Aypek, başlarda babasının oyuncu olmasına karşı çıktığını ancak kendisine gelen projelerin yaşadığı şehir Ankara’da olmasından dolayı şanslı olduğunu söyledi. Oyuncu “Şu an en büyük hayranım babam” dedi. İri gözleriyle Türkan Şoray’a benzetilen oyuncu, ‘Meltem’le ilgili yorumları da değerlendirdi: “Meltem’in adı çıkmış. Her kötülüğü onun yaptığını sanıyorlar. Son bölümlerde ben de gerçekten üzülerek oynadım. Ama insanlar tarafından sevilen kötü olmaktan mutluyum.”

‘Çatı sahnesinde yükseklik korkumu yendim’

Aypek, “En çok zorlandığınız sahne hangisiydi?” sorusuna da şu yanıtı verdi: ‘İki tane var. Villanın çatı katı pervazından sallandığım sahne sayesinde yükseklik korkumu yendim. Bir de Mart ayında derede boğulma sahnesinde çok zorlandım.”