HomeMagazin15 TEMMUZ DAYANIŞMASI!

15 TEMMUZ DAYANIŞMASI!

15 TEMMUZ DAYANIŞMASI!

Hain kalkışmanın birinci yılında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde düzenlenen anmaya sanatçılardan büyük destek geldi.

Türk bayraklarıyla törene koşan ünlüler coşkuyla tezahürat yaptı. Duygusal anlar yaşayan şarkıcılar, hem Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasını dinledi hem de hayranlarıyla omuz omuza yürüdü.

Müzik yapımcısı Samsun Demir’le törende hazır bulunan Gülben Ergen, “Biz çok güçlü bir ülkeyiz, birleştiğimiz zaman neler yapabileceğimizi dünyaya gösterdik. Bundan sonra da böyle olacak ve teröre ‘Hayır’ diyeceğiz” açıklamasını yaptı.

Orhan Gencebay, “Hem anma hem de anıt çok güzel olmuş. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Buradaki atmosfer çok farklı, insanın tüyleri diken diken oluyor. Bu kalabalığı görünce söylenecek çok söz var. Allah milletimizden razı olsun” sözleriyle beğeni topladı.

‘Dünyada böyle millet yok’

Anmaya kırmızı-beyaz bir kıyafetle katılan Hande Yener, “Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Bugün onları yaşatmak için buradayız. Bir tarafımız buruk diğer tarafımız tüm dünyaya karşı nasıl ayakta durduğumuzu gösteriyor. Her zaman vatanımız, milletimiz ve devletimiz için bir arada olmalıyız. Dünyada vatanı söz konusu olunca; böyle kenetlenen bir millet yok” şeklinde konuştu.

‘Şehitlerimize layık olmaya çalışalım’

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne eşiyle giden Murat Yıldırım, “O insanlar yola çıktıklarında belki de şehit olacaklarını tahmin ediyorlardı. Ama vatan uğruna gözlerini kırpmadan hareket ettiler ve canlarını verdiler. Biz de buna layık olmaya çalışalım” dedi.

Milliyet