HomeUncategorized1. ÇEKMEKÖY SOSYAL FARKINDALIK ÖDÜL TÖRENİNE ÜNLÜ AKINI

1. ÇEKMEKÖY SOSYAL FARKINDALIK ÖDÜL TÖRENİNE ÜNLÜ AKINI

1. ÇEKMEKÖY SOSYAL FARKINDALIK ÖDÜL TÖRENİNE ÜNLÜ AKINI

Çekmeköy Belediyesi'nin aylık olarak yayımladığı "Çekmeköy 2023" dergisinin, "1. Sosyal Farkındalık Ödülleri" sahiplerini buldu.
 
Grand Cevahir Kongre Merkezi'nde yapılan ödül töreninde, AA muhabirine açıklama yapan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, "Çekmeköy 2023" dergisinin kültürel içerikli bir dergi olduğunu söyledi.
 
Proje için çok heyecanlı olduklarını aktaran Poyraz, "Siyasetçilerimiz, akademisyenlerimiz ve sanatçılarımızla bu dergide gerçekten çok faydalı, bölgemize de yarar sağlayan röportajlar yaptık. Sonunda da istedik ki hem baş sayfasını paylaştığımız sanatçılarımızla hem bölgemizdeki insanlarımızla böyle bir ödül töreni yaparak bunu taçlandıralım. Hem Çekmeköyümüzü daha iyi tanıtma adına hem bir sosyal farkındalık yaratma adına bu çalışmayı yaptık" dedi.
 
"Yaşam Boyu Onur Ödülü"nü alan sanatçı Orhan Gencebay basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ödül alanları da verenleri de kutladığını belirterek, "Hak edilerek alınan ödül, çok daha değerlidir şüphesiz. Çok güzel bir gece. Ödüller motive eder insanı. Mutlu eder. Ben de çok mutluyum" diye konuştu.
 
Müzik piyasasının zor zamanlardan geçtiğine vurgu yapan Gencebay şunları söyledi:
 
"Cumhurbaşkanlığı büyük ödülünü müzik dalında bana verdiklerinde ifade etmiştim. Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda bakanlığımızla ilgili görüşmeleri yaptı. Bizim konumuzla ilgili ve sanatla ilgili konuyu son derece önemseyerek harekete geçirdi. Şu anda camiamız büyük bir şevk içerisinde, daha iyi olmak adına projeler hazırlıyor. Bakanlığımız da AB müktesebatına uyumla ilgili çalışmalarını fevkalade sürdürüyor. Yani biz çok mutluyuz. Önümüzdeki zamanlarda sanıyorum, bizim sanatla ilgili konularımız daha iyi olacak ve bu sorunlarımız aşılacak."
 
"Yaşam Boyu Onur Ödülü" alan bir diğer isim olan sinema oyuncusu Hülya Koçyiğit, her ödülün sorumluluk getirdiğine dikkati çekerek, "Çok güzel bir konu. Gerçekten de günümüz insanlığının en çok önemle farkında olması gerekiyor. Yaşamın her alanının, özellikle büyükşehirde oturan biz yurttaşların sosyal farkındalığının artması gerekiyor. Bu nedenle düşünce için ben teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
 
Gecede Hıncal Uluç ve Şansal Büyüka'ya da "Yaşam Boyu Onur Ödülü" verilirken, "En İyi Sosyal Proje" dalında "Çocuklar Gülsün Diye" projesi ile Gülben Ergen ödüle layık görüldü.
 
"En İyi Tv Dizisi" ödülünü TRT'de yayınlanan "Diriliş Ertuğrul" alırken, dizinin başrol oyuncularından Esra Bilgiç "En İyi Kadın Dizi Oyuncusu", TRT'nin bir başka dizisi "Filinta"nın başrol oyuncusu Onur Tuna ise "En İyi Erkek Dizi Oyuncusu" ödülünün sahibi oldu.
 
"En İyi Albüm" dalında ödüle layık görülen isim, "Aşk İçin Gelmişiz" albümüyle Mustafa Ceceli̇ olurken, "En İyi Sanat Müziği Sanatçısı" Muazzez Ersoy, "En İyi Halk Müziği Sanatçısı" Kubat, "En İyi Arabesk Fantezi Sanatçısı" Cengi̇z Kurtoğlu, "En iyi Müzik Grubu" ise Athena oldu.
 
"En Başarılı Televizyoncu" dalında Acun Ilıcalı ödülün sahibi olurken, "En İyi Haber Spikeri" dalında Cem Öğreti̇r, "En İyi Magazin Programı" dalında "Magazin 8", "En İyi Kadın Kuşak Programı" dalında ise "Evri̇m Akın İle Ev Kuşu", "En İyi Spor Programı" dalında "Yüzde Yüz Futbol", "En İyi Müzik Kanalı" dalında "Kral TV", "En İyi Radyo Programcısı" dalında Afri̇kalı Ali̇", "En İyi TV Show Programı" dalında ise "Üç Adam" programı ödüle hak kazandı.